Pozbądź się długów! Skontaktuj się z nami

Jak szybko zdobyć kapitał na spłatę długów?

Jak zdobyć kapitał na spłatę długów? W wychodzeniu z zadłużenia nie byłoby nic trudnego, gdyby nie ograniczony kapitał, którym dysponujesz. Wychodzenie z długu bez odpowiedniego kapitału to rzecz trudna, a wręcz niemożliwa. Nie ma jednak co załamywać rąk.

W poniższym artykule znajdziesz kilka sposobów, jak zdobyć kapitał, który umożliwi pozbycie się zadłużenia. Sprawią one, że oddłużanie stanie się mniej bolesne, i pomogą Ci w uniknięciu nieprzyjemnego postępowania windykacyjnego i komorniczego. Uchronią Cię też przed popełnieniem błędów, które tylko na moment poprawiłyby Twoją sytuację, ale w dłuższej perspektywie wpędziłyby Cię w jeszcze gorsze tarapaty. Oto kilka praktycznych rad, które pomogą Ci pozbyć się długów.

Jak zdobyć szybko kapitał na spłatę długów?

Rozpocznij od przejrzenia swoich rzeczy. Całe życie spędzamy na gromadzeniu przedmiotów. Rozłóż je przed sobą, przyjrzyj się im dokładnie. Pomyśl, czy wśród nich są takie, bez których na co dzień możesz się obyć. Na pewno wielu z nich już nie potrzebujesz. To będą rzeczy, które wystawisz na sprzedaż. Sprzedaj niepotrzebne ubrania, meble, sprzęt AGD, sprzęt RTV, płyty CD i DVD oraz książki.

Nie wiesz, komu masz te wszystkie rzeczy sprzedać? Myślisz, że nikt ich nie zechce? Nie przejmuj się! Internet daje duże możliwości dotarcia do nabywców. Do dyspozycji masz klientów z całej Polski, wystarczy dobrze zaprezentować sprzedawany przedmiot i wykazać odrobinę cierpliwości – Twój telefon nie przestanie dzwonić! Każdy przedmiot znajdzie z czasem swojego nabywcę, na przykład na OLX. I nie przejmuj się, że otrzymasz za niego znacznie niższą cenę, niż za jaką go kupiłeś. Gra toczy się o każdą złotówkę, która może Ci pomóc w wyjściu z kłopotów.

Wynajem lepszy niż posiadanie na własność

Pamiętaj, że jeżeli korzystasz z samochodu rzadko, drogo Cię on kosztuje, i nie jest Ci on potrzebny do codziennego funkcjonowania, możesz go sprzedać, a w zamian w razie potrzeby skorzystać z samochodu na minuty. Wynajem takiego samochodu jest bardzo opłacalny, gdy pokonujemy nim krótkie dystanse od czasu do czasu, na przykład raz w tygodniu jadąc na większe zakupy do supermarketu. W ten sposób można zaoszczędzić na paliwie, okresowych przeglądach i naprawach.

Pamiętaj, że własne auto nie jest sprzymierzeńcem ludzi walczących z długami.

W podobny sposób jak samochód można też potraktować sprzęt hobbystyczny i sportowy: rolki, rowery, deski, narty, wędki i sprzęt do ćwiczeń fizycznych. Zdecydowanie jest to sprzęt, którego można się pozbyć, a który w razie potrzeby można wypożyczyć (o ile zadłużenie pozwala Ci na wyjazdy na przykład na narty).

Sprzedaż mieszkania lub domu

W przypadku poważniejszego zadłużenia, rozwiązaniem będzie szybka sprzedaż nieruchomości: mieszkania lub domu. Szybka sprzedaż mieszkania pozwoli na pozbycie się długów, naprawienie historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej, a także usunięcie niechcianych wpisów z Krajowego Rejestru Długów.

Jeżeli jest to mieszkanie lub dom, w którym do tej pory zamieszkiwałeś, możesz zacząć mieszkać w nieruchomości wynajmowanej. Obecna sytuacja gospodarcza umożliwia wynajęcie nieruchomości po bardzo atrakcyjnej cenie. Jeżeli Twoja sytuacja finansowa ulegnie poprawie, zawsze możesz ponownie nabyć nieruchomość na własność.

Najważniejsze jest, abyś pozbył się ciążącego na Tobie balastu i wyszedł na prostą. Wszelkie niegodności traktuj jako tymczasowe. Pamiętaj, że lepiej tymczasowo pozbyć się nieruchomości, ale przetrwać, niż brnąć w śmiertelnie niebezpieczne pożyczki pozabankowe. Pożyczka bez BIK obarczona jest sporymi kosztami, takimi jak wysokie oprocentowanie, prowizje za udzielenie pożyczki, opłaty za przedłużanie terminu spłaty, opłaty za wysłanie powiadomień o przypomnieniu spłaty, i tym podobne ukryte koszty, które mogą się pojawiać podczas spłacania zobowiązania.

Rozwiązaniem nie jest również pożyczka prywatna. Pożyczka prywatna wiąże się ze znacznie większym ryzykiem niż te otrzymane z banku czy z firmy pożyczkowej, dlatego że za akceptację złej historii kredytowej udzielający takiej pożyczki życzą sobie wysokich odsetek i opłat, a nawet zabezpieczenia pożyczki w postaci ruchomości. Łatwo można wpaść w ten sposób w ręce oszustów, którzy naliczają takie odsetki i opłaty, które przekraczają maksymalne koszty pożyczki ustalone w ustawie antylichwiarskiej.

Pożyczka pod weksel również bywa niebezpieczna – weksel nie traci ważności w przypadku niewpisania kwoty kredytu, więc należy uważać, aby jej wysokość przypadkiem nie została zmieniona względem początkowych ustaleń. Udzielający takiej pożyczki mogą wykorzystać Twoją trudną sytuację i podsunąć Ci do podpisu weksel in blanco. Podobnie jak w przypadku pożyczki prywatnej, osoba udzielająca pożyczki jest trudna do dokładnego prześwietlenia, a więc może okazać się oszustem.

Podsumowując, szybka sprzedaż nieruchomości jest zdecydowanie bezpieczniejszą metodą na pozbycie się długów niż drogie i ryzykowne pożyczki pozabankowe.

Pomoc w sprzedaży nieruchomości

Podjąłeś decyzję o sprzedaży swojej nieruchomości? Możemy Ci w tym pomóc, bez względu na jej stan prawny. Pozwól nam, abyśmy skorzystali ze swojego doświadczenia i zaangażowali wszelkie możliwe środki, by sprzedać Twoją nieruchomość i uwolnić Cię od ciążących Ci długów!

Zapewniamy darmową wycenę nieruchomości, mającą na celu zaproponowanie najkorzystniejszej ceny ofertowej, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości oraz dających się przewidzieć trendów na tym rynku.

Wycenimy nieruchomość lepiej, bo spojrzymy na nią z zewnątrz, dostrzegając więcej niż właściciel, co w efekcie przełoży się na korzystniejszą dla Ciebie cenę sprzedaży. Podpowiemy również, jak przygotować nieruchomość do sprzedaży. Nasze doświadczenie pozwala nam działać w skuteczny sposób, dzięki czemu zwiększa się szansa na szybką i bezproblemową sprzedaż, a co za tym idzie – na pozbycie się wiszących nad Tobą problemów.

Pomożemy w finalizacji transakcji, przyśpieszając realizację całego procesu, co przybliży Cię do upragnionego celu. Rozumiemy, że masz już wystarczająco dużo na głowie! Dzięki nam sprzedaż Twojego mieszkania lub domu będzie o wiele łatwiejsza!

Kupimy mieszkanie za gotówkę

Wrocław i okolice

Otrzymaj bezpłatną wycenę w 24h

 • Szybka i sprawna sprzedaż
 • Pieniądze na Twoim koncie w 24h
 • Pomoc z formalnościami

  Biuro Oddłużania Nieruchomości logo

  Etapy współpracy

  1

  Skontaktuj się

  Wysyłając formularz kontaktowy

  2

  Oddzwonimy

  w dogodnej dla Ciebie porze, aby poznać i zrozumieć Twoje potrzeby i plany

  3

  Analiza sytuacji

  zbadamy stan prawny nieruchomości, sporządzimy wycenę w ciągu 24h

  4

  Rozwiązanie

  zaproponujemy kilka rozwiązań tak abyś mógł wybrać to co dla Ciebie będzie najlepsze

  Nie ponosisz żadnych kosztów

  Sprawdź co możemy zaproponować

  Pozbądź się długów!

  Wykupimy mieszkanie za gotówkę

  nawet gdy ma zadłużenie lub trudną sytuację prawną

  Pomożemy zamienić mieszkanie na inne

  tak abyś nie musiał nic dopłacać lub abyś otrzymał różnicę wartości

  Pomożemy spłacić kredyt

  nawet gdy są opóźnienia w płatności lub zajęcia komornicze